Ineffabilis : perkusyjne dzieła Marcina Błażewicza

49,99 zł
Ilość
dostępny

Dr hab. Leszek Lorent (ur. 1984) perkusista, wykładowca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest laureatem krajowych i międzynarodowych konkursów perkusyjnych. Specjalizuje się w realizacji partytur multiperkusyjnych oraz dzieł teatru instrumentalnego.

"Duchowość Wschodu była zawsze dla Europy mistycznym tchnieniem, które niosło przewartościowanie zasad istnienia. Dlatego często skupiała ona uwagę artystów. Również Marcin Błażewicz sięgnął do niej w takich utworach jak Sansara, Maya, czy Kundalini. Nie są to jednak kompozycje łatwe do odczytania i zrozumienia. Dopiero książka Leszka Lorenta łamie ich sekretne kody. Jego odczytanie Błażewicza wytycza — chciałoby się powiedzieć — „kanoniczne" szlaki interpretacyjne. Niełatwo je będzie bowiem przekroczyć czy podważyć".

prof. dr hab. Anna Mikołejko - antropolog kultury, Uniwersytet Warszawski

"Książka Leszka Lorenta inefabilis. Perkusyjne dzieła Marcina Bkiewicza to kolejna publikacja, po Szkicach Perkusyjnych, potwierdzająca kompetencje i pasję Autora w eksploracji praktycznych i teoretycznych zagadnień z zakresu sztuki perkusyjnej. Walory tej fachowej publikacji, przeznaczonej głównie dla muzyków — praktyków, teoretyków, kompozytorów podnoszą zagadnienia poruszające konteksty z zakresu filozofii, czy mistyki. Książkę Leszka Lorenta gorąco polecam".

prof. dr hab. Jacek Wota - perkusista, Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu

ca-2
AUTOR Leszek Lorent
WYDANIE Wydanie 1.
MIEJSCE WYDANIA Warszawa
WYDAWCA Fundacja Cultura Animi
ROK WYDANIA 2015
LICZBA STRON 438
OPRAWA Oprawa miękka
ISBN / ISSN / ISNM 9788393890125
KATEGORIA I TAGI
  • Instrumenty perkusyjne
  • Książki
  • Marcin Błażewicz (1953- )