Muzyka mojego życia / St. Moryto

30,00 zł
Ilość
dostępny

Stanisław Moryto jest człowiekiem aktywnym, do tego obdarowanym talentami wieloma, które szczęśliwie nie oznaczają już tylko wagi kruszcu, lecz same, stały się rzadkim kruszcem. Z tego kruszcu, niczym jubilerski czeladnik w słynnym opowiadaniu Konstantego Paustowskiego tworzący ze złotego pyłu różę, pieczołowicie zbiera wspomnienia, złożone z przeżytego czasu i przeżytej muzyki. Tytuł wspomnień wyraża to precyzyjnie: Muzyka z mojego życia i objawia autorską świadomość nadrzędności, albo niezbędność sztuki wobec istnienia. Można żałować, że powściągliwość autora, wynikająca z jego natury, nie wyzwoliła w tej relacji epickiego dynamizmu, ale kronikarski styl wspomnień wyraża ściśle umysłowość i emocjonalność autora.

Każdemu twórcy chronologię wyznaczają jego dziele: wykonania, nagrania, publiczne dowody uznania. Dla człowieka angażującego się w kreowanie rzeczywistości i jej mozolne ociosywanie służące innym, chronologię wyznaczaj., momenty chwaty i sławy, pojawiające się niemal tak samo często, jak chwile zwątpienia i rozczarowania. To one tworzą istotę kroniki życia w muzyce Stanisława Moryto.

„Wszystko ma swój czas i jest, wyznaczona godzina na każdą rzecz pod niebem". Słowa Eklezjasty, świadomie przywołane przez autora Muzyki z mojego życia, stanowią naturalną kodę sprawozdawanych lat, wcale nie ostatnich z życia wybitnego twórcy, społecznika i menedżera. Tylko ten, kto ceni swą pracę i ceni wartość darowanego mu talentu wie, że na pomnożenie go ma dokładnie wyznaczony czas.

Henryk Martenka

mse-15
AUTOR Stanisław Moryto
WYDANIE Wydanie 1.
MIEJSCE WYDANIA Warszawa
WYDAWCA Musica Sacra
ROK WYDANIA 2017
LICZBA STRON 275
OPRAWA Oprawa miękka
ISBN / ISSN / ISNM 9788393869626
KATEGORIA I TAGI
  • Kompozytorzy i autorzy piosenek
  • Muzycy, wokaliści, zespoły i grupy
  • Książki