Miniatury na skrzypce i fortepian. Cz. 1 / A. Lehmann, A.M. Huszcza

25,00 zł
Ilość
dostępny

Zawartość

The doll's song / Piosenka lalki
Wake up cali / Pobudka
Playing kittens / Kocie psoty
Baby bear / Niedźwiadek
In the meadow / Na łące
The old castle / Stary zamek
The moon is shining / Świeci księżyc

Opis

Miniatury na skrzypce i fortepian to cykl kompozycji wydanych w trzech zeszytach. Tytuły wprowadzają ucznia w świat muzyki ilustracyjnej i uruchamiają proces asocjacji, zachęcając do wykorzystania wyobraźni w pracy nad utworem i jego interpretacją oraz rozwijają muzykalność dziecka. Dobór materiału muzycznego zapewnia kształcenie i doskonalenie sprawności techniczno-wykonawczych w sposób kompleksowy - uczeń poznaje różne rodzaje artykulacji, tempa, oznaczenia dynamiczne i wykonawcze.

Proponowane utwory mają charakter dydaktyczny. Ułożone są zgodnie z zasadą stopniowania trudności, jednak nauczyciel może dowolnie zmieniać kolejność lub wybrać miniatury według swojego (lub ucznia) upodobania. Dynamika, artykulacja, agogika i inne aspekty wykonawcze również mogą być potraktowane z pewną dowolnością. Można je modyfikować w zależności od możliwości ucznia.

W partii skrzypiec zastosowano mu ltimeasure rests (wielotaktowe pauzy) - w ten sposób dziecko od początku nauki przyzwyczaja się do gry w orkiestrze lub zespole kameralnym.

arsm-17
KOMPOZYTOR Anita Lehmann, Anna Maria Huszcza (1987- )
INSTRUMENT / OBSADA Skrzypce, Fortepian
ILUSTRACJE Marika "Ika" Wato
WYDANIE Wydanie 1.
MIEJSCE WYDANIA Lisowice
WYDAWCA Ars Musica
ROK WYDANIA 2017
LICZBA STRON 26
OPRAWA Oprawa miękka
ISBN / ISSN / ISNM 9790801566225
KATEGORIA I TAGI
  • Partytury, nuty, libretta
  • Książki i nuty