Katedra Kameralistyki Fortepianowej UMFC 1978-2018. Monografia

35,00 zł
Ilość

Przedmiotem publikacji jest historia Katedry Kameralistyki Fortepianowej w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina do roku 2018: jej geneza, rozwój i osiągnięcia. Głównym inicjatorem […] był prof. Jerzy Marchwiński. On właśnie zaraził mnie wiarą w konieczność utrwalenia dorobku Katedry. 

W czasie czterdziestu lat istnienia Katedry, w tym dziesięciu w stanie zawieszenia, ścierały się różne idee i poglądy dotyczące roli pianisty-nie-solisty: od usługowej do równorzędnej innym wykonawcom. Terminy „akompaniator” i „akompaniament” rozpalały wielkie emocje. Różne było także podejście do potrzeby powołania specjalizacji kameralnej i wydzielenia kameralistyki fortepianowej jako osobnej jednostki organizacyjnej. Mam nadzieję, że z tego kalejdoskopu wspomnień wyłoni się obraz całości, pasja i mądrość grupy pianistów tworzących historię Katedry, wnoszących do niej ogień idei, bez którego każda struktura staje się skamieliną. 

Joanna Maklakiewicz

OPRACOWANIE / REDAKCJA Joanna Maklakiewicz (red. merytoryczna), Magdalena Jagielska (oprac. redakcyjne), Daria Niwińska (oprac. redakcyjne)
TŁUMACZENIE Małgorzata Sobczak
ILUSTRACJE / OPRAC. GRAF. Agata Moryto (projekt graf. i skład)
WYDANIE Wydanie 1.
MIEJSCE WYDANIA Warszawa
WYDAWCA Chopin University Press
ROK WYDANIA 2023
LICZBA STRON 276
OPIS FIZYCZNY Książka
OPRAWA Oprawa miękka
ISBN / ISSN / ISNM 978-83-65990-54-9
KATEGORIA I TAGI
  • Książki
  • Polecane
  • Muzyka kameralna
  • Zobacz także