• Nowy

Henryk Miśkiewicz & Chopin University Big Band: Come back

32,99 zł
Ilość

Come Back… to płyta pełna swingu, funky i brzmiącego jazzu, na której mistrzowskie brzmienie saksofonu altowego Henryka Miśkiewicza łączy się z niebywałą energia Chopin University Big Band pod dyrekcją Piotra Kostrzewy. Nagranie zrealizowane pod mistrzowskim okiem Leszka Kamińskiego, z udziałem Michała Berezy.

W ciągu trwającej ponad 50 lat kariery Henryk Miśkiewicz wszedł na większość szczytów, o jakich może marzyć polski jazzman: tworzył bestsellerowe płyty na czele zespołów małych i dużych, zdobywał Fryderyki, (w tym Złotego za dorobek życia), występował z orkiestrami symfonicznymi, z którymi wykonywał kompozycje napisane specjalnie dla niego, nagrywał i koncertował u boku światowych gwiazd.

Ukochany saksofonista Polaków, który nigdy nie stracił radości z muzykowania, szczyci się wyjątkowym, momentalnie rozpoznawalnym tonem. Gładkość i słodycz improwizowanych, bajecznie melodyjnych fraz jego altu, sąsiaduje tu z zadziorną nonszalancją i muzyczną agresją. Kombinacja doskonała. Dorobek mistrza wzbogacił się właśnie o kolejne dzieło: nagraną z warszawskim Chopin University Big Bandem płytę Come Back…, zawierającą nowe interpretacje utworów, które skomponował, gdy sam był niewiele starszy od dzisiejszych studentów.

Na przełomie lat 70. i 80. ubiegłego stulecia Henryk Miśkiewicz był wyróżniającym się solistą Orkiestry Polskiego Radia i Telewizji „Studia S-1” prowadzonej przez pianistę, kompozytora i dyrygenta Andrzeja Trzaskowskiego. To na prośbę legendarnego maestro młody wirtuoz i początkujący autor i aranżer przygotował kilkanaście partytur. Po ponad czterdziestu latach słynny alcista sięgnął po nie, by przygotować się do nagrań z Chopin University Big Band.

Nagranie płyty dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programów Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca oraz Narodowego Centrum Kultury; sponsorzy: STOART, ZAiKS, Fundacja Sinfonia Varsovia, SOBTRADE; współwydawca: Polskie Radio S.A.

KOMPOZYTOR Henryk Miśkiewicz (1951- )
WYKONAWCA Henryk Miśkiewicz (saksofon altowy i sopranowy), Chopin University Big Band, Piotr Kostrzewa (dyrygent)
REALIZACJA / REŻYSERIA Michał Bereza, Leszek Kamiński
OPRACOWANIE / REDAKCJA Jakub Jakubaszek, Emilia Dudkiewicz (redaktor wydawca), Magdalena Todynek-Jabłońska (redaktor wydawca)
TŁUMACZENIE Żaneta Pniewska
ILUSTRACJE / OPRAC. GRAF. Agata Moryto, Mateusz Żaboklicki (zdjęcia)
WYDANIE Wydanie 1.
MIEJSCE WYDANIA Warszawa
WYDAWCA Chopin University Press, Polskie Radio S.A.
ROK WYDANIA 2024
OPIS FIZYCZNY 1 płyta (CD)
KATEGORIA I TAGI
  • Płyty
  • Muzyka współczesna
  • Jazz
  • Polecane
  • Muzyka polska
  • Zobacz także