Improwizacja fortepianowa Szabolcsa Esztényiego. Cz. 1, Metoda nauczania. Cz. 2, Przykłady nutowe

37,00 zł
Ilość
dostępny

Książka Improwizacja fortepianowa Szabolcsa Esztényiego jest publikacją prezentującą metodę nauczania improwizacji fortepianowej, opracowaną podczas ponad trzydziestoletniej praktyki pedagogicznej przez Szabolcsa Esztényiego – uznanego pianisty, kompozytora, improwizatora oraz pedagoga.

Publikacja składa się z dwóch wzajemnie uzupełniających się części. Pierwsza z nich – Metoda nauczania – prezentuje główne założenia metody oraz przybliża czytelnikowi osobę Szabolcsa Esztényiego – jego życie, twórczość, poglądy związane z improwizacją, muzyką współczesną oraz kształceniem przyszłych pedagogów muzyki. Druga część – Przykłady nutowe – ilustruje zagadnienia metody, omawiane w pierwszej części książki, w formie kompozycji – głównie rękopisów Szabolcsa Esztényiego. 

Ponadto w książce można odnaleźć programy nauczania powstałe w oparciu o główne założenia metody Esztényiego, które ukazują praktyczne zastosowanie metody w szkolnictwie muzycznym (w szczególności w kształceniu przyszłych nauczycieli Rytmiki, gdyż tam improwizacja fortepianowa znajduje w obecnych czasach największe zastosowanie). Podsumowaniem książki jest próba oceny metody w oparciu o wypowiedzi nauczycieli, którzy mieli możliwość obcowania z powyższą metodą i sami obecnie uczą improwizacji fortepianowej. 

umfc-214
AUTOR Klaudia Borys
ILUSTRACJE / OPRAC. GRAF. Tomasz Sierajewski
WYDANIE Wydanie 2.
MIEJSCE WYDANIA Warszawa
WYDAWCA Wydawnictwo Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina
ROK WYDANIA 2009
LICZBA STRON 185
OPRAWA Oprawa miękka
ISBN / ISSN / ISNM 9788361489603
KATEGORIA I TAGI
  • Nuty
  • Fortepian
  • nauczanie
  • pedagogika
  • rytmika
  • metodyka
  • Zobacz także