[pakiet 2 tomy] Multimedia. Estetyka - Dźwięk & Obraz - Interakcje

80,00 zł
Ilość
dostępny

Multimedia to zbiór 26 tekstów, ujętych w dwa tomy: Estetyka — Dźwięk » i « Obraz — Interakcje, stanowiących materiały dydaktyczne innowacyjnego programu kształcenia w zakresie multimediów, który został wdrożony w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina (UMFC) i Akademii Sztuk Pięknych (ASP) w Warszawie w latach 2010-2013. Nosił on nazwę Międzyuczelniana Specjalność Multimedialna (MSM) i był współfinansowany przez Europejski Fundusz Społeczny w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (POKL.04.01.01.172/09). Zaowocował interdyscyplinarnym programem kształcenia, łączącym zagadnienia estetyki i artystycznego rzemiosła z technologią mediów cyfrowych.

Zawarte w niniejszej monografii teksty, przygotowane przez współtwórców tego programu, są przeznaczone nie tylko dla studentów, ale dla wszystkich twórców, którzy stoją na początku drogi eksperymentowania z multimediami. Autorami większości zamieszczonych w monografii prac są osoby, które dokonując refleksji nad własnym warsztatem twórczym, pozostają emocjonalnie związane z dziedzinami, o których piszą.

Estetyka -Dźwięk » to zbiór poświęcony estetyce nowych i starych mediów oraz zagadnieniom dźwięku. Rozdział Estetyka, zawierający m.in. teksty teoretyka nowych mediów Ryszarda Kluszczyńskiego, artysty sztuk wizualnych Krzysztofa Wodiczki, niemieckiego sound designera, kompozytora i teoretyka Joerga Lensinga oraz teksty estetyczne reżyserów dźwięku prezentuje zasady funkcjonowania mediów zarówno w ujęciu ogólnym, jak i szczegółowym, koncentrującym się na dźwięku fonograficznym i filmowym. Rozdział Dźwięk, opracowanym przez czynnych kompozytorów oraz reżyserów dźwięku (n.in. Krzysztofa Knittla, Wojciecha Błażejczyka, Nikodema Wołk-Łaniewskiego) wprowadza zarówno w zagadnienia dotyczące kompozycji muzycznej, w tym w formach audiowizualnych, jak i w arkana technologii pozyskiwania dźwięku, jego montażu, obróbki oraz projekcji.

« Obraz — Interakcje to zbiór tekstów dotyczących wytwarzania i pozyskiwania cyfrowego obrazu, jego montażu i obróbki oraz popularnych strategii i narzędzi służących do algorytmicznego sterowania utworami interaktywnymi. Rozdział Obraz zawiera opracowania doświadczonych artystów i praktyków dotyczące animacji 3D, fotografii, zdjęć, montażu i realizacji TV - m.in. Grzegorza Bilińskiego, Pawła Miszewskiego, Piotra Welka. Teksty aktywnych artystów multimedialnych — m.in. Marka Chołoniewskiego, Pawła Janickiego, Marcina Wierzbickiego — stanowią szczegółowe wprowadzenie w podstawy generowania i przetwarzania dźwięku w czasie rzeczywistym oraz kompozycji algorytmicznej.

umfc-203/204
OPRACOWANIE / REDAKCJA Alicja Gronau-Osińska, Barbara Okoń-Makowska, Joanna Napieralska
WYDANIE Wydanie 1.
MIEJSCE WYDANIA Warszawa
WYDAWCA Wydawnictwo Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina
ROK WYDANIA 2017
LICZBA STRON 1047
OPRAWA Oprawa miękka
SERIA Muzyka, Sztuka, Nauka
ISBN / ISSN / ISNM 9788361489894, 9788361489887
KATEGORIA I TAGI
  • Nauka muzyki
  • Reżyseria dźwięku i nagrania muzyczne
  • Książki
  • Film i kino
  • Pakiety
  • dźwięk
  • estetyka
  • programy dydaktyczne
  • Zobacz także